Trzy medale Mistrzostw Polski dla UKŻ Wiking Toruń

W dniach 27-30 września na wodach Zatoki Gdańskiej rozegrane zostały mistrzostwa Polski w klasach olimpijskich. Przez cztery dni na Bałtyku rywalizowało w sumie 137 załóg.
Zawodnicy UKŻ Wiking ponownie pokazali wysoki poziom sportowy, który przełożył się na wyniki osiągnięte w tych najważniejszych w roku regatach krajowych.
W klasie Finn, podobnie jak w roku ubiegłym Wicemistrzostwo Polski wywalczył Mikołaj Lahn a Mistrzem Polski w kategorii młodzieżowców został Sebastian Kalafarski.
W klasie 470, gdzie kobiety pływały w jednej grupie z mężczyznami złoty medal i tytuł Mistrzyni Polski zdobyła Jolanta Ogar pływająca w załodze z Agnieszką Skrzypulec (SEJK Pogoń Szczecin).
Mimo, że wiatr był bardzo zmienny i warunki żeglarskie były trudne nasza zawodniczka wygrała nie tylko złoty medal w kategorii kobiet, ale również wygrała ze wszystkimi załogami męskimi zajmując pierwszą pozycję w klasyfikacji generalnej.